Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Eestisse jõudnud Balti autoringrajasari toob rajale Eesti sõitjate koorekihi

Juunis aktiivselt keerlema hakanud Baltimaade autoringraja (BaTCC.eu) karusell on otsapidi jõudnud oma kolmanda etapiga Eestimaale - Auto24ring-ile. 15.-16. augustil toimuvatel võistlustel sõidetakse rohkem kui kümnes erinevas klassis, nii Baltimaade kui ka erinevatele rahvuslikele tiitlitele. Samuti on see esimene etapp Balti pikamaasõidu sarjale BEC 6H.

Eesti autosportlasi on erinevates võistlusklassides üle 20. Teiste hulgas osalevad BEC 6H sõidus Noker Racing Team-i (VW Golf GTI TCR) ühe piloodina Sten Dorian Piirimägi ning LC Racing ridades üle pika aja kodumaal võistlev Martin Rump (Audi RS3 TCR). Samuti on stardis legendaarsel Palanga Aurum 1006 võistlusel eduka debüüdi teinud Jõujaama meeskond oma ustaval BMW 325-l.

Eesti karikavõistluste punkte jagatakse välja esmakordselt ka pühapäeval toimuva Nankang Endurance Academy 2 tunni sõidu raames klassis BMW Masters. Mõõtu võtavad teiste hulgas EST1 #73 (Gert Jugala/Thomas Padovani), EST1 #77 (Raimo Kulli/Mario Rinaldo) ja Reinup Motorsport (Sven Karuse).

Juba oma 5. ja 6. etappi sõidavad ning Eesti karikavõistluste punkte jagavad Vormel Historic sõitjad, kus Eesti pilootide nimekiri on märkimisväärselt pikk – üles on ennast andnud 9 julget sõitjat.

Nagu tavaliselt, on eestlaste roll ka palju laiem, kui lihtsalt olla kiire piloot. Nii näiteks BEC 6H sõidus juhib Leedu päritolu meeskonna IGORIOLANKAI (CUPRA TCR) tegevust Martin Laur. Sama rolli kannab ka Mikk Maaten leedukate ENERGIZER RACING (VW GOLF GTI TCR) meeskonnas.

Rohkem infot osalejate, võistlussõitude ja otseülekannete osas leiab BaTCC.eu.


© 2018 by Karu Stuudio