Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Eestlaste pidu Leedu kuurordis


Möödunud nädalavahetusel (16-18.07) toimus Palangas järjekordne Aurum 1006 km võidusõit. Kuurordile omases palavas ilmas vormisid 28 meeskonna seas Eesti ringrajasõitjad veidi alla 9 tunni kestnud katsumuses üsnagi erakordse tulemuse – võideti kõik võistlusklassid, kus osaleti!

Porsche GT3 Cup autoga kihutanud Leedu päritolu meeskond Circle K milesPLUS Racing Team (R. Aron, J. Adomavičius, J. Gelžinis, O. Brazaitis) võitis eesotsas Ralf Aroniga ära sõidu aboluutarvestuses ning ühtlasi ka klassis GTO.

TCR klassis ei suutnud keegi olla kiirem NOKER Racing Team-i pilootidest, kelle hulgas tüüris VW Golf GTI-d võidule ka Sten Dorian Piirimägi (lisaks veel K. Stasionis, E. Valeiša, J. Jonušis). Absoluutarvestuses saavutati samuti kõrge 3. koht.

Klassis TC3 oli võistlustules täiesti Eesti enda meeskond Jõujaam, kelle piloodid Andres Altpere, Sven Karuse, Kristo Mägi ja Andres Ringo tegid kogenud tiimijuhi Martin Lauri koordineerimisel all oma debüüdi Palanga nö tänavarajal. BMW 325 töökindel tehnika ning suuremate eksimusteta stabiilne sõit tõi selleski klassis võidu Eestisse.

Eestlaste roll pikkade traditsioonidega Palanga võidusõidul ei piirdunud vaid rooli keeramisega. Üle kümne aasta on kohtunikena kaasa löönud ning oma kogemustega võistluste korraldamise parandamisse panuse andnud Raul Koov oma meeskonnaga. Eelkõige võistlusautode tehnilisele kontrollile keskendunud kohtunike brigaadi kuulusid seekord Raul Koov, Piret Koov, Enn Eberg, Tenel Tilk, Margus Villau, Marek Aardevälja ja Aadu Reinson.

Tulemused: Aurum 1006 km powered by Hankook

Galerii: Aurum 1006 km powered by Hankook


© 2018 by Karu Stuudio