Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Ringraja Põhja-Euroopa kestvussõidu (NEZ6H) ja Baltic Touring Car meistrivõistlused (BaTCC) jätkuvad

Viimastel hooaegadel on saanud tavaks, et Põhja-Euroopa kestvussõidu (NEZ6H) ja Baltic Touring Car meistrivõistlustel (BaTCC) osalejad liiguvad vaid Riia ja Pärnu vahet. Seda selleks, et pooled etappidest sõidetakse Bikernieki ringrajal ning pooled auto24ring-il.

Tänavu on see aga muutumas, sest esimest korda on Baltikumi meistrivõistlustel osalejad võtmas suuna üle lahe, Soome.

Eeloleval nädalavahetusel, 15.-16.juunini tervitab võistlejaid Botniaring, kus sõidetakse NEZ6H kestvussõidu ja Baltic Touring Car meistrivõistluste teine etapp. Soomes on stardis ka TCR sprindivõistlustel osalejad. Paljudele Baltikumist pärit võidusõitjatele on see esimene kord võistelda Soome ringrajal.

Botniaringil on eeloleval nädalavahetusel võistlemas ka mitmed Eesti ringrajasõitjad, kellel osadel sellelt rajalt väga head mälestused. Üks sellistest võistlejatest on Mikk Maaten, kes võistleb sel aastal Läti meeskonna Flash Racing poolt ettevalmistatud Lambroghini Huracan autol.Kuigi hooaja avavõistlus lõppes eestlasele ja ta meeskonnakaaslastele väljasõidu ja tehniliste probleemidega, siis nüüd ollakse valmis näitama veel paremat kiirust, kui hooaja avaetapi sõidetud ringidel. „Olen väga õnnelik, et saan sellel rajal võistelda nii kiire autoga. Olen seal BMW Cup klassi sõitjana võistelnud mitu korda ja see on kindlasti mu kõige lemmikum Soome ringrada. Olen seal saavutanud ühed oma karjääri parimad võidud,“ sõnas Maaten enne hooaja teist etappi.

NEZ6H meistrivõistluste klassis A2000 hooaja avaetapi võitnud Eesti meeskond ACAP Racing on stardis ka Soomes. Eesti meeskondadest on üle lahe reisi veel ette võtnud ALM Motorsport, kelle piloot Mattias Vahtel alustas hooaega Lätis TCR Sprint klassi kolmanda kohaga. Soomes on Vahtel taas sõitmas Honda Civic Type R FK7 TCR võistlusautol.

“Oli aeg uuteks väljakutseteks ning võistlejad vajasid seda. Võistlejate tagasisidest oli aru saada, et liikumine vaid Eesti ja Läti radade vahel läks liiga tihedaks ning kuna Leedus olev Nemunring ei ole kestvussõitudeks sobilik, siis saigi see otsus vastu võetud. Üle lahe on meid ees ootmas imeline võidusõidu nädalavahetus. Kindlasti ei tohi unustada, et lisaks Baltic Touring Car meistrivõistlustel osalejatele on Soomes stardis ka Põhja-Euroopa tsooni võistlejad. Seega on meil hea võimalus laieneda ja avastada uusi radasid ning esimeseks selliseks on Botniaring,” täpsustas Soome mineku tagamaid võistluse organiseerija Andis Meilands.

Botniaring on ringrada, mis asub Lääne-Soomes, Jurvas. Helsingist sinna jõudmiseks kulub umbes neli ja pool tundi, kuid kohalikud võistlejad on lubanud, et selle raja külastus tasub end ära. Rajal on võimalik sõita nii lühemaid sprindi, kui ka pikema distantsiga võistluseid. Sel korral võisteldakse nö. suurel ringil, millel pikkust 4014 meetrit.

Eeloleval nädalavahetusel Botniaringil toimuva kohta leiab lisainfot Baltic Touring Car kodulehelt : https://batcc.eu/


© 2018 by Karu Stuudio