Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Eesti ringrajasõitjatele EMV, EKV, NEZ ja Baltic Touring Car meistrivõistluste avaetapilt mitu klass


Möödunud nädalavahetusel sõideti Riias, Bikernieki ringrajal Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Baltic Touring Car meistrivõistluste avaetapp.

Eesti ringrajasõitjad tõid võistlusnädalavahetuse kokkuvõttes Eestisse kahe klassi esikoha ning mitme arvestuse poodiumikohad.

Eesti ringrajasõprade nädalavahetuse suurimad ootused olid seotud möödunud aastase BEC4H meistri Mikk Maateniga, kes kahe hooaja vahel meeskonda vahetas ning istub sel aastal Läti meeskonna Flash Racing poolt ettevalmistatud Lamborgini Huracani roolis.

Maaten sõitiski laupäeval välja kuue tunni kestvussõidu klassi BEC 6H parima ning üldse nädalavahetuse kõige kiireima ringiaja, milleks oli 1:19,146. Kahjuks tegi õhtuse võistlussõidu 114 ringil ühes paremkurvis meeskonnakaaslane Vilnis Batraks sõiduvea, mille tagajärjel nende võistlusauto tagumine osa kütuse lekkimise tõttu tankimise käigus põlema süttis ning selleks korraks oli Flash Racing meeskonna sõit sõidetud.

BEC6H klassi A2000 arvestuses oli stardis eestlastest nelik Märt Keskküla, Lasse Hurt, Raigo Sarapuu ja Andres Ringo. Just eelneimetatud kvartett võttis Toyota Corollal hooaja esimese klassivõidu meeskonnale ACAP Racing.

Kui enamus klasse alustas võistlussõitudega laupäeval, siis eestlaste osalusel peeti juba reedel kvalifikatsioon ning kaks starti klassis BMW Extreme ning ajasõit ja esimene sõit klassis Porsche GT3.

BMW Extreme klassi reedeste kvalifikatsiooni ning võistlussõitude parim Eesti ringrajasõitja oli Gert Jugala, kes sai ajasõitudes kirja kolmanda ja teise aja ning lõpetas mõlemad võistlusstardid poodiumi madalaimal astmel. Mõlemad reedesed sõidud võitnud Juha Huhtala / Juho Siekkinenist jäi Jugala maha vastavalt 3,3 ning 5,3 sekundiga.

Kui reedeste sprintide parimad olid olnud soomlased, siis laupäevase 28 ringi kestnud võidusõidu võitis Jugala. Kuna reedel võidutsenud soomlased laupäeval kohe sõidu alguses juhtunud avarii tõttu kordusstarti ei tulnud, siis kuulus just Gert Jugalale kolme sõidu kokkuvõttes ka hooaja avavõistluse esikohapunktid. Nädalavahetuse lõpetas üldarvestuse kaheksandal kohal Sven Karuse ning kümnendal Mario Rindaldo.

Porsche GT3 klassis osales eestlastest ainsana Raivo Tamm, kes näitas reedeses kvalifikatsioonis oma võistlusautol teist aega, jäädes kvalifikatsiooni võitnud Tommi Harust maha kõigest 0,2 sekundiga.

Sama tihe heitlus jätkus soomlase ja eestlase vahel ka reedel toimunud 10 ringilise võistluse jooksul ning lõpuks edestas põhjanaaber Tamme kõigest 0,3 sekundiga. Ka laupäevases sõidus jagasid kaks esimest koha omavahel Haru ja Tamm, kelle vaheks jäi seekord 0,7 sekundit.

Tamm osales pühapäeval ka Baltic GT-Pro klassis, kus võitis esimese võistlusstardi ning teenis nädalavahetuse kokkuvõttes teise koha punktid.

TCR klassi kvalifikatsioon ning võistlusstardid toimusid pühapäeval ning eestlaseid oli selles klassis registreerunud kolm - Peeter Peek, Mattias Vahtel ja Robin Vaks. Kõigi kolme võistlusautodeks oli Honda Civic Type R, mille valmistas ette ALM Motorsport.

Uue TCR klassi ajaloo esimene kvalifikatsioonivõit Vahtelile, kes edestas 0,4 sekundiga leedukat Ramunas Capkauskast. Kuigi mõlemas võistlussõidus võttis nimekas leedukas sõiduvõidud, siis ka Vahtel tegi korraliku tööd ning hooaja avaetapi sõitudelt eestlasele teise ja kolmanda koha punktid. Peeter Peek lõpetas mõlemad võistlusstardid kuuendana. Robin Vaks kahjuks nädalavahetusel starti ei jõudnud.

Pühapäeval sõideti Riias ka Formula Historic kvalifikatsioon ning võistlussõit. Mondial klassis olid eestlastest stardis Taavi Kroon, Taavi Kuul, Ain Lähker, Jaak Kuul ja Toomas Hunt, Easter klassis Toivo Ninnas.

Kui kvalifikatsioonis näitasid TOP3 aega Taavi Kroon ja Taavi Kuul, siis esimeses võistlussõidus oli eestlaste parim Taavi Kuul, kes lõpetas sõidu kolmandana.

Teises võistlussõidus parandas Kroon oma positsiooni koha võrra ning poodiumi madalaimal astmel lõpetas Ain Lähker. Nädalavahetuse kokkuvõttes Taavi Kroonile eestlaste parim tulemus ja Formula Historic teise koha punktid.

Ringrajahooaeg jätkub Soomes, kui 7-9. juunil Ahvenistol sõidetakse EMV ja NEZ arvestuses järgmine etapp BMW XTREME ja Porsche GT3 klassides ning kohe seejärel BaTCC etapiga 14-15. juunil Botniaringil klassidele TCR ja BEC/NEZ Endurance .

Samal ajal vormel Historic sõitjad jätkava 7-9. juunil EKV ja BaTCC arvestusse mineva etapiga Poznanis (Poola).


© 2018 by Karu Stuudio