Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Ralf Aron tõusis Spa F3 etapil poodiumile

Ralf Aron saavutas F3 Euroopa meistrivõistluste 5.etapil avasõidus kolmanda koha ja tõusis sarja punktiliidriks, aga pidi selle koha taas loovutama teises sõidus juhtunud avarii tõttu.

Foto: Prema Powerteam

Kuulsal Spa ringrajal toimunud etapi kvalifikatsioonisõitudes sõitis Prema Powerteami sõitja Ralf Aron välja ringiajad, mis andsid talle nädalavahetuse kolmeks võistlussõiduks vastavalt viienda, teise ja üheksanda stardikoha. Avasõidu stardi järel langes Aron korraks kuuendale kohale, aga tõusis peagi hea sõiduga kolmandaks. Tõrjunud edukalt konkurentide möödumiskatsed finišeeriski Ralf Aron kolmandal kohal ja tõusis sellega ka punktitabeli liidriks. Teise sõidu start kujunes kaootiliseks, aga Aronil õnnestus tõusta võistluse liidriks. Peagi jõudis tema kannule Jüri Vips, kes sai pikal sirgel Ralf Aronist mööda, aga paar ringi hiljem avanes omakorda Aronil võimalus Vipsist mööda sõita. Kahjuks aga toimus nende vahel kontakt ja avarii tulemusena katkestasid mõlemad eestlased. Vihma järel kergelt libedavõitu rajal kolmandas sõidus ei saanud Aron aga hoogu üles ja lõpetas 14. kohal. Ralf Aron: "Spa pika sirge tõttu mängib kvalikatsioonis olulist rolli võimalus kellegi tuules sõita. Kuigi kiirus oli väga hea, ei saanud kummaski kvalifikatsioonis korralikult kellegi tuules head aega sõita. Esimeses sõidus tegin päris hea stardi, aga olin esimesel ringil liiga ettevaatlik. Ühe avarii tõttu rajale sõitnud ohutusauto lahkumise järel õnnestus tõusta kolmandaks, aga kahjuks oli selleks hetkeks vahe kahe esimesega juba liialt suureks kasvanud. Väga kahetsusväärne oli avarii, mis meil Jüriga teises sõidus juhtus, sest oleme head sõbrad ja sellest oli väga kahju. Nägin, et ta oli kiire ja kuna ühtegi konkurenti, kes mind punktitabelis oleks ohustanud, lähedal polnud, siis olin valmis ta mööda laskma. Aga peagi nägin võimalust temast omakorda mööda sõita. Olingi Jürist juba möödas ega näinud teda enam, aga siis käis põmakas ja olime mõlemad väljas. Sellega läks kahjuks palju punkte kaotsi. Kolmandas sõidus ei saanudki aru, miks polnud kiirust ei kurvides ega sirgetel." Viie etapi järel on Ralf Aron punktitabelis kolmandal kohal, kaotust liidrile on 12,5 punkti.

#Spa #RalfAron #F3 #ringrada

© 2018 by Karu Stuudio