Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Jüri Vips saavutas esimese võidu Euroopa F3 sarjas

Euroopa F3 meistrivõistluste 3. etapil saavutas Jüri Vips suurepäraste etteastetega võidu ja teise koha.

Foto: FIA F3

Norisringi rajal toimunud etapi esimeses kvalifikatsioonis sõitis Jüri Vips avasõiduks välja kaheksanda stardikoha ja suutis sõiduga tõusta ühe koha võrra ning lõpetas seitsmendana. Laupäeva õhtul toimunud teise kvalifikatsiooni põhjal pandi paika stardijärjestus pühapäevasteks sõitudeks ning Vips sõitis välja väga head ringiajad, mis andsid talle vastavalt neljanda ja teise stardikoha. Pühapäeva hommikul toimunud teises sõidus tegi Jüri Vips väga hea stardi ja tõusis kolmandaks. Seejärel õnnestus tal kahe möödasõiduga tõusta võistluse liidriks ja Vips sõitis sel kohal edukalt kuni finišini. Kolmandat sõitu ilmestasid Norisringil mitmed avariid ja kolmel korral saadeti rajale ohutusauto. Teiselt kohalt alustanud Motorparki võistkonna sõitja Jüri Vips heitles läbi kogu võistluse ka esikoha pärast ja ületas finišijoone vaid mõned sajandikud võitjast hiljem. Tänu nädalavahetusel saavutatud headele tulemustele tõusis Jüri Vips Euroopa F3 meistrisarja punktitabelis 70 punktiga 6. kohale. Jüri Vips: "Esimeses kvalifikatsioonis oli rada vihma järel kuivamas ja viimasel kiirel ringil tegin ise paar viga. Aga teises kvalfikatsioonis sujus kõik juba väga edukalt ja samuti õnnestus teises sõidus väga hea start teha. Viimases sõidus eksisin veidi stardihetkel, aga ülejäänud sõit, nii palju kui avariide vahel sõita saime, kulges väga hästi. Auto töötas suurepäraselt ja kui sõit oleks ühe ringi võrra veel kestnud, siis oleksin ilmselt ka selle võitnud. Tundub, et nüüd on hakanud kõik sujuma, ja kuna punktitabelis on seis väga tasavägine ja veel seitse etappi sõitmata, siis võib veel isegi meistritiitlit püüda."

#JüriVips #F3 #Norisring

© 2018 by Karu Stuudio