Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Ahvenistol võidutses EST 1 Racing meeskond

Viimasel nädalavahetusel Ahvenisto ringrajal toimunud Nelipyörä GP võistlusel näitas Eesti meeskond EST 1 Racing kõrget taset kui kokku saadi erinevates klassides tervelt seitse karikat.


EST 1 Racing tiimipealiku Raimo Kulli sõnul on koos väga kirev seltskond: “Telgi all on hetke seisuga kokku kolm BMW 325i’d ja üks Porsche GT3. Tegemist on väga erinevate autodega ja juhid, kes nende taga on, on samuti kõik erineva stiili ja iseloomuga. Lisaks mehaanikud ja toetav taustajõud, kes igapäevaselt pingutavad, et kõik laitmatult töötaks ja korras oleks.”


BMW klassis läksid sõidud peaaegu ideaalselt Juha Huhtalal / Markus Grönthalil #60. Väike iluviga sai sisse lastud ühes ajasõidus kui jäeti teiseks. Kolmest sõidust võideti kõik kolm ning nädalavahetuse saagiks maksimumpunktid ning suurendati edumaad sarja punktitabelis. Juha Huhtala sõnul oli tal ajasõidus rehvidega probleeme ja seetõttu ka vähe ebaõnnestus ja "jäi" teiseks. Üldiselt olid mehed nädalavahetusega väga rahul ning kiitsid meeskonda hea töö eest.


Thomas Padovani #77 jaoks kulges nädalavahetus üle kivide ja kändude, sest trennis saavutatud head kiirust suutis ta ainult esimeses ajasõidus näidata, kus sai esimese koha kuid edaspidi oli raskusi kohanemisega. Esimeses sõidus saavutas ta küll kolmanda ning teises sõidus teise koha kuid oma sõiduga ei olnud mees sugugi rahul. Pikas 45minuti sõidus aga tabas ebaõnn ja rehv purunes. Lisa boksipeatuse tõttu kaugele liidritest jäänud, tegi ta küll head sõitu kuid enamat 13 kohast paraku ei olnud võimalik saavutada.


Ka kolmanda BMW jaoks ei läinud nädalavahetus kõige õnnestunumalt, sest trennis sai tehtud paar käiguvahetusapsu, mille tagajärjel sai mootor kannatada. Kuid sellegipoolest suutis Gert Jugala #73 välja sõita kohad 9,7 ja 5.


Sarja üldseis on hetkel EST 1 Racingu sõitjate jaoks väga hea sest hetkel asuvad Huhtala/Grönthal esimesel kohal. Thomas Padovani on teine ning Gert Jugala 4.


Porsche GT3 roolis sõitnud #34 Oliver Tiirmaa jaoks oli see esimene võistlus Ahvenisto raskel rajal ning seega läks ka aega raja tundmaõppimisele kuid iga järgneva ringiga paranes aeg jõudsalt, mida näitas ka sõidu lõpptulemus: Oliver saavutas esimeses sõidus 4. koha ning oma klassi 2 koha ja teises sõidus juba suurepärase 2 koha ning klassivõidu.


Nüüd on EST 1 Racing meeskonna jaoks ees kiired poolteist nädalat, sest kohe toimub kodune etapp Estonian Grand Prix, enne mida vajavad autod hooldamist ning üle vaatamist. Estonian GP võistlusel on Porsche GT3 roolis taas ka Raivo Tamm ja Raimo Kulli.


“Hooaeg alanud hästi kuid ei saa öelda, et üllatuslikult kuna teadsime juba eelmisest aastast, et meie meeskonnas sõidavad sarja ühed kiireimad piloodid ning talvel on meeskonna mehaanikud väsimatult teinud ettevalmistusi autode kallal, et tulemused vähemalt autode taha ei jääks.Eelseisvale võistlusele minnakse taas ühe eesmärgiga ja see on võita nii BMW kui ka Porsche klassis esikoht,” kommenteeris Kulli.


EST 1 Racing meeskonna tegemisi saad jälgida Facebookist ja Instagramist


Ahvenisto Nelipjörä GP tulemused


Fotod: Karola Koopuu


#ringrada #Ahvenisto #RaimoKulli #OliverTiirmaa #ThomasPadovani #EST1Racing

© 2018 by Karu Stuudio