EESTI AUTORINGRADA

1921. aastal, kui toimus Eestis esimene autode võidusõit Tallinn – Rapla maanteel, on loomulikult üsna palju muutusi toimunud.  Sarnaselt kogu autospordi arenguga maailmas, on ka Eesti ringrada oma olemuselt järjest rahvusvahelisem. Mitmeid noori talente võistleb professionaalsel tasemel rahvusvahelistes sarjades.

 

Kohalike sõitjate kogemustepagasi suurendamiseks toimuvad paljude võistlussarjade etapid lisaks Eestile ka mitme naaberriigi ringradadel. Võisteldakse rahvusvaheliselt tunnustatud klassides, milliste hulgast leiab sobiva nii algajatele asjaarmastajale kui ka kogenud võidusõitjatele.

 

Võidusõit peab olema publikule atraktiivne ehk võimalikult võrdne. Just seetõttu on paljudes klasside tehnilised reeglid pigem „monoklassi“ tüüpi, kus tehnika arendamine on piiratud. Ühtlasi suunab see sõitjate ning meeskondade tähelepanu eelkõige sõidu-  ning autode seadistamise oskusele, samas aitades ka kulud mõistlikul tasemel hoida. Lisaks sellele on meil on kasutada tipp tasemel ringrajakeskus „auto24ring“ näol.

BEC/NEZ Endurance Cup

Erinevatest ringrajaautodest koosnev kestvussõidu võistlusssari, kus finishisse jõudmine on juba saavutus omaette.

Formula Historic

Võistlusklass pärineb ajast kui vormelautod olid rauast ... ja piloodid samuti. Hirm on neil sõitjatel küll  olemas aga see mitte ei takista neid, vaid mõjub kiirusele nagu võidusõidukütus.

BMW MASTERS

BMW 325i seeriaautodest koosnev pikk stardirivi pakub  piloodile nii sportliku elamuse kui ka hulga külg-külje kõrval sõidukogemust tihedas konkurentsis ja seda kõike mõistlike kuludega

100kw Cup

Rohujuuretasand, kust kogu see kiiirusekirg alguse võib saada ...

V8 THUNDERCARS 2019

V8 mootoritega varustatud võidusõiduautosid ei ole kunagi igav vaadata. Nendega ringrajal mõõtu võtta on aga elamus omaette.

PORSCHE GT3 CUP CHALLENGE

Porsche GT3 Cup Challenge. Sellise sarja puhul ei ole sissejuhatuseks vaja ilmselt rohkem öelda...

TCR

Ülivõrdne ülemaailmne kereautode võistlusklass, mille kirjeldamisel kasutatakse selliseid lühendeid nagu BoP, DSG, ABS, SEQ jne

© 2018 by Karu Stuudio